Będę zmieniał telefon. Zamiast zapisywać w zeszycie przemyślenia dotyczące smartfonów, które mnie interesują postanowiłem po prostu spisywać je na blogu. Może komuś jeszcze przydadzą się te podsumowania.
Kontakt: aktywny11@gazeta.pl
RSS
poniedziałek, 15 października 2012
Moja nokia 5800 sprawdza się cały czas bez zarzutu, choć czas nie stoi w miejscu i technologia poszła ostro do przodu. Rozpoczynam na nowo poszukiwania smartfona, którego cena/jakość będzie jak najkorzystniejsza.
sobota, 06 marca 2010
Jako, że w Bloxie nie ma niestety możliwości decydowanie, który artykuł ma być wyświetlany na górze, to postanowiłem umieszczać zawsze na górze moja listę telefonów. Mój własny prywatny ranking:

Nokia 5800 Xpress Music
Taki telefon sam sobie kupiłem.

HTC Hero i Magic
Używa go 2 moich kolegów.

Apple Iphone 3G i 3SG
Nadal mistyczny i kultowy...

Sony Ericsson Xperia X1
Telefonu używa 2 kolejnych moich kolegów.

sobota, 30 stycznia 2010
Macie swój strzał, co mogłem wybrać? No dobra, nie będę przedłużał, kupiłem...
czwartek, 08 października 2009
I jeszcze jeden bardziej "rozrywkowy" niż "biznesowy" telefon od Nokii (choć niedorzeczne jest powiedzieć, żeby N97 albo N900 były nie biznesowe ;)). Na serwisie aukcyjnym ludzie reklamują ją jako "lepsza od Nokii 5800 Xpress Music!". Przyjrzyjmy się, czy to tylko blef i tani marketing.
Dziś coś dla zwykłych śmiertelników :) Telefon z dotykowym wyświetlaczem, który ma być osiągalny dla każdego jeszcze w tym roku. Nokia oprócz bogatych w funkcjonalności i oprogramowanie N900, N97 i 5800 wypuszcza na rynek telefon - w porównaniu do tej trójki - bardzo tani. Czy jest tu coś oprócz ekranu?
środa, 07 października 2009
Firma HTC zaprezentowała w Polsce nowy smartphone na Microsoft Windows Mobile. Na moje oko jest to bezpośrednia odpowiedź na Nokię N900. Parametry i możliwości multimedialne bardzo zbliżone. Plus taki, że telefon powinien trafić wcześniej do sprzedaży od konkurenta z Finlandii. Do szczegółów...
poniedziałek, 05 października 2009
No, mili Państwo. Telefon, który zrobił na mnie wrażenie. Co prawda trochę inny niż te opisywane przeze mnie dotychczas na tym blogu a to dlatego, że mam wrażenie odwrócona jest logika. Samsung wygląda bardziej jak aparat cyfrowy z opcją telefonu. Sygnał wysłany przez producenta jest bardzo jasny: 12 megapikselowy aparat fotograficzny – w połączeniu z komórką robi wrażenie. Przynajmniej na mnie.
środa, 09 września 2009
Najbardziej oczekiwany telefon tej jesieni. Przyznam, że jak zobaczyłem go po raz pierwszy, to sprawił n mnie pozytywne wrażenie. Telefon, czy może już komputer? Firma Nokia przygotowała oprogramowaniem open source'owe Maemo, które pozwoliło im wypuścić na rynek ten nowy telefon. Telefon, czy może już komputer? Oprogramowanie Maemo opiera się na systemie Linux, otwierając przed telefonem o wielkości telefonu możliwości spotykane w komputerach.
HTC Hero zawiera w sobie rozwiązania będące wynikiem doświadczeń HTC w produkcji smartfonów. BBC w swoim zestawieniu twierdzi, ze jest to najpoważniejszy rywal iPhona, który przewyzsza go w kilku aspektach. Możliwości personalizacji umożliwiły stworzenie telefonu idealnego do indywidualnych potrzeb użytkowników. Sprzęt, który kupiło dwóch moich kolegów z pracy - obaj bardzo zadowoleni z funkcjonalności i ergonomii. W abonamencie w Play w cenie naprawdę osiągalnej niemal dla każdego.
Sony Ericsson XPERIA X1 to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli. Posiada bardzo duży wyświetlacza dotykowy o niespotykanej dotąd rozdzielczości 480x800 pikseli. Telefon biznesowy w pełnym tego słowa znaczeniu bazujacy na Microsoft Windows Mobile. Dwóch innych kolegów z pracy korzysta na co dzień właśnie z tego sprzętu.
 
1 , 2 , 3